Teknoloji

Teknosa Preo Akıllı Cihazlar

Teknosa Preo Akıllı Cihazlar

Yerli akıllı telefon meselesi esasında tartışmalı bir konu. Akıllı telefon veya akıllı farklı bir cihazın yerli olması, aslında sadece tasarımının farklı olması anlamına geliyor. Çünkü yerli olabilmek için, işlemci, işletim sistemi, bellek, ekran, lens gibi donanımlarında yerli olması gerekiyor ki, günümüz dünyasında böyle bir durum söz konusu değildir. Neredeyse tüm büyük marka akıllı telefonlar Sony lens, Android veya başka bir popüler işletim sistemi ve alanında başarılı olmuş markaların donanımlarını kullanıyorlar.

Yerli akıllı telefon pazarı gittikçe genişliyor. Bu pazarda, Turkcell, Avea, Vodafone, Vestel gibi bir çok firmanın yer aldığı bu pazara Teknosa da akıllı telefon ve akıllı saat ürünleri ile giriş yapıyor. Teknosanın akıllı telefon ve akıllı saat markasıTeknosa Preo olacak.

Teknosa Preo P1

Teknosa Preo P1 akıllı telefon, fiyat performans açısından ortalamanın biraz üstünde gibi görünüyor. Yeni çıkan bir telefon olmasına rağmen Android 4.4.4 Kitkat sürümü ile geliyor ve güncel Android ile alakalı hiçbir bilgi yok.

Teknosa Preo P1 markalı akıllı telefon 4G desteği, 5 inç 1280 x 720 çözünürlükte HD ekrana sahip ve Snapdragon 410 A marka 4 çekirdekli 1,2 Ghz hızında işlemciyle güçlendirilmiş. Teknosa Preo P1, 2400 mAh pil, 13 MP çözünürlüğünde arka kamera, 5 MP ön kamera, 1 GB RAM ve 32 GB’a kadar arttırılabilir 8 GB dahili hafıza özelliklerine sahip.

Teknosa Preo PWatch

Teknosa Preo PWatch, akıllı saat teknolojisinde artık standart hale gelen, adım sayar, uyku takibi mesafe ölçer gibi özelliklerinin yanı sıra, mesaj bildirimi ve gelen arama bildirimi de yapabiliyor.

Teknosa Preo PWatch akıllı saat, Teknosa Preo P1 akıllı telefon ile birlikte alındığında %50 indirimli satılıyor. Ayrıca Teknosa, akıllı saat için farklı renkte kayışlarda satıyor olacak.

Teknosa ve Pazar Gücü

Teknosa, 81 ilde ve yüzlerce mağazası ile Türkiye’nin en büyük teknoloji mağaza zincirine sahip. Ayrıca Teknosa 4,5 milyon turuncu kartlı sadık müşteriye sahip ve milyonlarca ziyaretçisi olan kliksa.com ve teknosa.com gibi 2 tane dev e-ticaret sitesinin desteğine sahip. Olaya bu açıdan bakıldığında yerli akıllı telefon ve akıllı saat pazarının çok büyük bir kısmını eline alacak gibi görünüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu