Diyet

Ananas tüketerek sağlıklı zayıflayın!

Ananas tüketerek sağlıklı zayıflayın!

Ananas meyvası hemoroid selülitlerin aradan kaldırılmasına, boğaz ağrısından ödeme ve zayıflama gibi bir çok sağlık sorunun çözümünde ve muayenesinde önemli bir yere sahiptir.
Açlık hissettiğiniz her an ananas tüketebilirsiniz. Özel bir listesi bulunmamaktadır. Yanında gün içinde 2-3 bardak yeşil çay da içerseniz etkisi çok daha fazla olacaktır.
Ananasın yararları:
İlk olarak ananas meyvasını aldığınız zaman büyük görünümlü olmasına dikkat etmeniz gerekir. Mümkün olduğu kadar aralarından en genişini seçmeniz tavsiye edilir. Ananas ne kadar genişse yiyilebilen kısmı o kadar büyüktür anlamına gelir.
İçinde bulundurduğu lifler sayesinde koroner kalp rahatsızlıklarının seviyesini düşürür. Vücudunuzdaki natriyum oranını azaltıp yüksek tansiyon riskini indirir. Sindirim sistemini güçlendirici etkisi de bulunuyor. İltihap önleyici olarak da tüketiliyor.
Bol miktarda C vitamini içeriyor. C vitamini ise suya karışabilen en başta gelen antioksidanlardan biridir. Bu sayede vücudun suyla dolu olan tüm kısımlarına ve hücrelere saldıran serbest radikallerin hücumlarından korur.
İçeriğindeki C vitamini sayesinde aynı zamanda vücudun hastalıklara karşı dayanıklılık sistemini güçlendirip doğru şekilde çalışır. Kulak enfeksiyonlarına, nezle ve grip gibi rahatsızlıklarda oldukça etkilidir.
İçeriğinde bulunan doğal maddeler şişmeyi aradan kaldırmaya, ameliyat sonrası yaraların iyileştirilmesine yardımcı olur. Hemoroide iyi gelir. Direkt olarak zayıflatıcı etkisi yoktur ama şişme ve ödemin aradan kaldırılmasına yardımcı olduğu, sindirimi kolaylaştırdığı için sağlıklı zayıflamaya yardım eder. Selülit tedavisi uygulamalarında diyete ve masaja yardımcı olarak kullanılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu