Güzellik

TERLEME SORUNU VE ÇÖZÜMLERİ

TERLEME SORUNU

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok şikâyet edilen şeylerden birisi deterleme ve ter kokusu oluşumudur. Sıcakların artması sonucunda özellikle koltuk altında oluşan terleme sonrasında elbisede oluşan görüntü ve yaydığı koku sadece etrafımızdakileri değil bizleri de rahatsız etmektedir. Peki, terlemeye ve ter kokusuna karşı ne yapılabilir? İşte cevapları…

 

Terlemeye ve ter kokusuna karşı çözüm

Terlemek, aslına bakılırsa sağlık açısından güzel bir olaydır. Zira terlemek sonucunda vücut içerideki zararlı toksinleri dışarıya atmaktadır. Aynı zamanda terleme sonucunda fazla kilolardan da kurtulmak mümkün olmaktadır. Fakat oluşturduğu görüntü ve kokudan dolayı bu durumdan rahatsızlık duymak son derece doğal bir durumdur.

Sıcaklarla birlikte en çok rahatsız olunan terleme yeri koltuk altı bölgesidir. Koltuk altı terlemesini önlemek için ürün arayışı bazı uzmanlar tarafından çok sağlıklı bulunmamaktadır. Koltuk altının terlemesine karşı koku yayılmasını önlemek için doğru seçilen roll on ve deodorant tarzı ürünler çözüm olmaktadır. Fakat roll on kullanımı elbise de terleme sonrası leke yapabildiğinden bazıları için deodorant daha fazla tercih edilebilmektedir.

Doğal ter kokusu çözümü

Ter kokusuna karşı doğal çözüm olarak kimileri tarafından aktarlardan alınabilinen kalıp şeklindeki şaplar tercih edilmektedir. Bu şap kalıbını banyo sonrası nemlendirerek koltuk altına sürmek ter kokusuna karşı etkili olmaktadır. Yine koltuk altına sürülecek bir tutam karbonat ve alternatif tıbbın sunmuş olduğu bitkiler sayesinde de ter kokusuna karşı çözüm bulmak mümkün olabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu