Güzellik

GÜNLÜK DİŞ BAKIMI

DİŞ BAKIMI

Dişlerimiz hem sağlık hem de dış görünüşümüz açısından önem vermemiz gereken organlarımızdan olsa da genel itibariyle hak ettiği değeri yeterince görmemektedir. Günlük diş bakımı düzenli bir şekilde uygulandığında dişlerimizin ömürleri de bir o kadar uzayabilmektedir. Gün boyu yenilen yemekler, tiryakiler için içilen sigara ve çay ve benzeri faktörlerden dolayı dişlerde biriken mikro organizmalar lekelenmelere, kireçlenmelere ve hatta diş çürüklerine yol açmaktadır. İşte bu tarz oluşumlara mahal vermeden, öncesinde diş bakımımızı düzenli bir şekilde yapıyor olmak son derece önemlidir.

Diş bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Diş bakımı günlük olarak diş fırçalama ve diş ipi kullanımı ile düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Her ana öğün sonrası diş fırçalamayı ihmal etmeyerek yemek artıklarının dişlerimiz etrafında birikmesi sonucu oluşan mikro organizmalara ve diş tartarlarına engel olunabilmektedir.

Dişlerde oluşacak diş tartarı ve mikroplar sadece dişlerde değil diş etlerinde de hasarlara yol açabilmektedir. Bu nedenle ağız içi temizliğinin ihmal edilmemesi gerekmektedir. Diş fırçalamakdışında düzenli diş ipi kullanımı da fırçalamanın yetersiz kaldığı yerlerde diş bakımımız için imdadımıza yetişmektedir.

Diş beyazlatma

Diş sağlığı için kendimizin günlük olarak yapacağı bakım işlemleri dışında düzenli olarak diş kontrolü yaptırmamız gerekmektedir. Diş hekimine düzenli olarak kontrole gidilmesi, çürük kontrolü ve dişlerimizin görünümünü daha da güzelleştirmek adına önemlidir. Zamanla renginde sararma meydana gelen dişlerimiz, doktorda yapacağımız diş beyazlatma ve temizleme işlemi sonucunda kullanılan özel ürünler ile birlikte düzelmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu