Güzellik

Yazın Akmayan Makyaj Yapmanın Sırları

Yazın Akmayan Makyaj

Yaz aylarında makyaj yapan kadınların en büyük sıkıntısı, sıcağın etkisiyle yapılan makyajın akmasıdır. Kötü bir görünüme sebep olan bu durum, oldukça can sıkıcıdır.

İş hayatında aktif olarak bulunan kadınlar ve sosyal hayatta faal bir etkinlik içinde yer alan kadınlar, devamlı makyajlı olmak zorundadırlar. Bunun yanı sıra, makyaj yapmayı bakımın bir parçası olarak benimseyen kadınlar, her daim makyajlı görünmek isterler.

Gün içerisinde akmayan makyaj uygulamaları hakkında bilmediklerinizi öğrenmeniz, daha rahat bir yaz geçirmenizi sağlayacaktır.

İşte, oldukça işinize yarayacak olan, akmayan makyaj yapmanın incelikleri;

Makyaj yapmadan önce buz kompresi yapın

Küçük kuru buz parçalarını yüzünüzün her bölgesine sürerek, cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle, yüzünüze sürdüğünüz her kozmetik ürününün daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Az ve öz kozmetik ürünüyle, hafif bir makyaj tercih edin.

Göz kalemi, allık ve ruj gibi belli başlı makyaj ürünlerini kullanarak, yoğun makyaj görüntüsünden kaçının.

Fondöten yerine pudra tercih edin

Ağır dokulu fondötenler, yaz sıcağında aşırı terlemenize ve makyajınızın akmasına neden olacaktır. Bunun yerine pudra kullanırsanız, hem terlemeniz önlenir hem de yaptığınız makyaj sabitlenmiş olur. Mutlaka fondöten kullanmanız gerektiğinde ise, yoğun dokulu olanlar yerine içeriğinde renk barındırma özelliği bulunan nemlendirici kremler tercih edin.

Jel bazlı kozmetik ürünleri kullanın

Aldığınız her kozmetik ürününün üzerinde, jel bazlı veya su bazlı gibi özellikler yer alır. Özellikle yaz aylarında su bazlı kozmetik ürünleri kullanmak, çok çabuk erime olacağından dolayı sıkıntılı anlar yaşamanıza ve makyajınızın akmasına neden olacaktır. Bu gibi olayların yaşanmaması için, jel bazlı kozmetikler kullanın.

Su değdiğinde akmayan ürünlere yönelin

Su korumalı birçok kozmetik ürünü vardır. Bunların başında rimel ve eyeliner gelmektedir. Bu kozmetik ürünler, yaz sıcağında terlemeyle oluşan akmalara karşı, oldukça direnç gösteren ürünler arasında yer alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu