Moda

Yazın Giyilebilecek Erkek ve Kadın Takım Elbise Modelleri

Yazın Giyilebilecek Erkek ve Kadın Takım Elbise Modelleri Nelerdir? Gerek iş sektörü gerek de özel davetlerde yazın takım elbise giyme zorunluluğu bulunan kişiler, bu yazımızı takip ederek yazlık modeller hakkında fikir sahibi olabilirler. Yazın giyilebilecek erkek ve bayan takım elbise modellerine dair tüm ayrıntılar şimdi sizlerle!

Yazın Giyilebilecek Erkek ve Kadın Takım Elbise Modelleri Nelerdir? Modellere değinmeden önce ilk olarak tercih edilmesi gereken kumaşlar hakkında bilgi sahibi olalım. Yazın zorlu sıcak hava koşullarında elbette nefes alabilirliği çok daha yüksek olan kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Keten, pamuklu ve gofre kumaşlar buna örnek gösterilebilir. Böylece terlemenin önüne geçilerek yazın da takım elbise şıklığından yararlanma imkanı sağlanabilir. Diğer yandan açık renklerden oluşan modelleri seçmek de yine ısının biraz azaltılmasına yardımcı olması yönünden avantajlıdır. Nötr renkleri tercih edenler için ise açık kahverengi ya da gri tonlarından oluşan takımlar kullanılabilir. Sonuç itibariyle pastel renkli nefes alan kumaşlardan üretilmiş olan takım elbiseler yaz için en ideal modelleri oluştururlar.

Pamuklu Slim Fit Takım Elbise

Erkeklerin yazın tercih edebileceği takımların başında gelen pamuklu kumaşa sahip slim fitler, hem şık duruşu hem de hava alan bir özelliğe sahip olması yönü ile oldukça kullanışlıdır.

Regular Fit Takım Elbise

Slim fit modeller gibi dar bir kalıbı olmayan regular fit takım elbiseler, esnek ve bol yapısı ile zayıf ve kilolu kişiler tarafından rahatlıkla giyilebilmektedir.

Keten Takım Elbise

Yazlık takım denildiği zaman akla ilk gelenler arasında, keten kumaştan üretilmiş olan keten takım elbise çeşitleri de yer almaktadır. Bu modeller tıpkı pamuklu türler gibi hava alıcı bir özelliğe sahiptir. Bu yönüyle yazın tercih edilecek takımların başında gelir.

Etek-Ceket Kombinli Takım Elbise

Bu modeller bayanların kullanımı için tasarlanmış olan takımlardır. Diz üstü ya da dizin hemen altında biten kumaş kalem etekler, içinden bir bluz ve kumaş ceketler ile kombin yapılarak giyilebilmektedir. Bluz yerine tarz büstiyerler de tercih edilebilir. Elbette bu kombinin kumaş yapısı da pamuklu ve keten türlerden seçilmiş olmalıdır.

Kapalı bayanlar için ise ince bir kumaş yapısı bulunan ayrobin takımlar tercih edilebilir.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu