Yaşam

Yüze Uygulanacak Buhar Banyosu Yöntemleri

Özellikle cildinizin yıpranması, yorulması ve kirlenmesi durumunda buhar banyosu ile cildinizin alınmasını sağlayabilirsiniz. Doğru şekilde yapılacak olan uygulama istediğiniz her durumda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Yoğun geçen günlerde yapacağınız uygulamalar özellikle cildinizin rahatlamasını sağlamaktadır. Bu nedenle buhar banyosuyla cildinizi ölü hücrelerden arındıra bilir veya kirlerden arındırarak temizleyebilirsiniz. Uygulama öncesinde tercih edeceğiniz farklı aramalara sahip olan yağlar sayesinde buhar banyosu daha etkili hale getirebilirsiniz.

Yüze Uygulanacak Buhar Banyosu YöntemleriBuhar Banyosu Hazırlığı

Özellikle buhar banyosu yöntemleri arasında tercih etmiş olduğunuz farklı uygulama seçenekleri ile yapacağınız uygulama öncesinde cildinizi hazırlamanız gerekir. Bu durumda öncelikle cildinizin makyajı olması durumunda temizlemeniz gerekir. Cildinizin makyajdan ve kirden arındırdıktan sonra sabunu ile yıkayabilir veya yıkama jelleri ile uygulama yapabilirsiniz. Buhar banyosundan önce özellikle cildinizi temizlemeniz oldukça önemlidir. Gözeneklerin açılması durumunda özellikle cildinizin temizlenmemesi gözeneklerinizin dolması nedeniyle akne veya sivilce oluşumunun yaşanmasına neden olabilir.

Buhar Banyosu Nasıl Uygulanır?

İlk aşamada suyu kaynatmanız gerekmektedir. Kaynatmış olduğunuz suyu bir kap içerisine koyarak uygulamaya hazır hale getirebilirsiniz. Özellikle seramik ve cam kapı olması uygun olmaktadır. Yüzünüzü buhara doğru tutmanız ve kafanızın üzerinde havlu olması buharın dışarı çıkmadan yüzünüze uygulanmasını sağlamaktadır. 10-15 dakika kadar bu şekilde uygulama yapılması gözeneklerin izin açılmasını ve cildinizi rahatlamasını sağlamaktadır. Özellikle suya ekleyeceğinize yağlar veya limon gibi ferahlatıcı ürün seçenekleri dilediğinizi ferahlatır gelen ve rahatlatırken aynı zamanda farklı etkiler elde edilmesini sağlamaktadır.

Ferahlatıcı etkiye sahip olması için buhar banyosuna esans ekleme yapabilirsiniz. Papatya, lavanta, okaliptüs, bergamot, nane gibi birbirinden farklı ferahlatıcı ve dinlendirici etkiye sahip olan esans seçeneklerini buhar banyosu için uygulayacağını su içerisine ekleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu