Moda

2023 Yılının Trend Olan Saç ve Makyaj Modası!

2023 Yılının Trend Olan Saç ve Makyaj Modası! Moda belirli zamanlarda sürekli değişen yenilikçi ve değişkenlik gösteren bir oluşumdur. Moda sadece kıyafet olarak gözükebilmek dedir fakat insanların giyim, kuşam ayakkabı haricinde bunları pekiştirecek aksesuarlara İhtiyaç duymaktadır. Örneğin bir kadının makyajı o kişinin ruhunun yansımasıdır.

2023 Yılının Trend Olan Saç ve Makyaj Modası! Giyilen kıyafetler den daha çok cilt bakımı ve saç bakımı da ön plana çıkmaktadır. Geçmişten günümüze kadar saç ve makyaj modası farklı aşamalardan oluşmaktadır. 1960’lı ve 70’li yıllarda moda olan kabarık ve kıvrımlı saçlar 2000’li yıllarda yerine sade ve düz modellere bırakmıştır.

Özel gün ve gecelerde giyilen abiyeler, gelinlikler, şifon elbiseler ile saç ve makyaj abartılı olarak kadınlar kuaförlerde hazırlanıp kendini göstermektedir. Spor kıyafetler tercih edilen günlerde daha sade makyaj saçlar ise toplanarak kullanılmaktadır. Saç ve makyaj modasında ünlülerin de etkisi her zaman olmaktadır. Örneğin bir kuaföre giderek Ajda Pekkan makyajı ya da Sezen Aksu saç modeli diyerek popüler kültürün medyanın etkilerinden söz edebiliriz.

Saç ve Makyaj Modası

Sanatçılar ve medya modaya yön vererek insanların giyim kuşamına saç ve makyajına etkiler sağlamaktadır. Günümüzde bakıldığında erkeklerin saç modellerinde futbolcuların ve pop sanatçılarının saç modellerinden etkiler gözükmektedir. En güzel örneklerinden biri Dünya Kupası maçlarında Ümit Davala saç modeli moda olarak genç ve çocukların saçlarında kendini göstererek gözükmeye başlamıştı. En çok tercih edilen saç modelleri, erkeklerde kısa ve bukleli dağınık kıvırcık, iş hayatında ise oksfort kesim modeli oldukça gözükmektedir. Kadınlarda ise düz küt kesim, katlı bukleli ve kahkül kesim her zaman kullanılan modeller arasındadır. 2020 Ekim makyaj modasında doğal ışıltıların öne çıktığı ağır olmayan fondötenler şeftali tonlarındaki rujlar açık mavi farlar kullanılanlar arasındadır. Gözlerin ön plana çıktığı makyajlar kişinin olduğundan daha farklı gözükmesine neden olabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında ağır makyajlar tercih edilmemelidir.

Gelinlerde makyaj modası ten ve göz rengine göre yapılmaktadır. En özel gelin makyajı şeftali tonlarındaki ruj ve hafif kahve tonlarındaki far ile olmaktadır. Düğünlerde gösterişli ve özgüvenli gözükmek kişileri farklı tarzlara itmektedir. Makyaj modasında ki en önemli unsurlardan biri de kullanılan malzemelerin sağlıklı olmasına özen gösterilmektedir. Sağlıksız ucuz malzemeler çeşitli hastalıklara neden olacağı için uzak durulmalıdır.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu