Ekonomi

Bankaların İhtiyaç Kredisi Oranları

Bankalar günün ekonomik ve siyasi gelişmeleri doğrultusunda tüketici kredisi faizlerini farklı oranlarda ve fırsatlarda belirlemektedirler.

Bankaların ihtiyaç kredisi oranları her bankanın kendi şartları ve piyasanın o günkü durumu göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Genel itibari ile bankalara birbirinden çok farklı oranlar belirlememektedirler. Ama özellikle farklı kampanyalar ile dönem dönem bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları değişebilmektedir.

Bu sebeple ihtiyaç kredisi çekmeden önce tüm bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve diğer fırsatlarını incelemek gereklidir. Bu inceleme sonucunda sizin için en uygun ihtiyaç kredisi çekilmelidir. Bankalar arasındaki tüketici kredisi faiz farkları bazen oldukça farklı olabilmektedir. Bu sebeple piyasada güven veren tüm bankaların faizlerini incelemekte fayda vardır.

Bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Çeşitlilikleri

Ülkemizde özel ve devlet teşebbüslü çok sayıda banka bulunmaktadır. Hatta günümüzde bile dünya genelinde boy gösteren bankalar ülkemizin bankacılık sektörüne girmektedirler. Banka sayısının bu denli fazla olması aralarında ister istemez rekabetin oluşmasını sağlamaktadır.

24 aylık kredi vadesi baz alındığında ise Türkiye’deki bankaların Tüketici kredisi faiz oranları ise şu şekilde olmaktadır. Akbank 1.71, TEB 1.49, Türkiye İş Bankası 1.40, Garanti Bankası 1.71, QNB Finans bank 1.48,  Vakıfbank 1.35, Halk bank 1.38 ve İNG Bank ise 1.39 faiz oranları belirlemiş durumdadırlar.

Bu faiz oranları kişilerin kredi notuna göre değişebilmektedir. Ayrıca sabit olmayan bu oranlarda bankalar istedikleri şekilde değişiklik yapma haklarına sahip durumdadır. Tabi bu kredi oranları içerisinde masraf ve diğer kesintilerde bulunmaktadır. Bu sebeple sadece tüketici kredisi faiz oranını dikkate almak son derece yanlış olmaktadır. Sizlere verdiğimiz faiz oranları çerçevesinde 20.000 TL kredi çekilmek istendiğinde geri ödeme anlamında 24.533 TL ile İNG Bankın 1.39 faiz oranlı kampanyalı tüketici kredisi hizmeti bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu