Güzellik

Deniz Tuzu İle Tırnak Bakımı

Deniz tuzu ile tırnak bakımı

 

Tırnaklar kadınların özen gösterdiği yerlerden biridir. Ellerin daha estetik görünmesine yardımcı olan tırnaklar fazla su ile temas ettiğinde veya yeterli vitamin ve mineralleri almadığı için çok çabuk kırılabilmekte ve solgun görünebilmektedir.

 

Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz tırnaklarınıza en özel bakımı deniz tuzu ile yapabilirsiniz. Tırnak etlerini yumuşatarak tırnaklarınızın güçlenmesine katkı sağlayan deniz tuzu tırnak bakımınız için en doğal yöntemlerden biri olacaktır.

 

Deniz tuzu ile tırnak bakımı nasıl yapılır

Öncelikle tırnak bakımı için gereken malzemeleri sıralayalım.

1 fincan sıcak su

1 çay kaşığı deniz tuzu

1 çay kaşığı karbonat

1 çay kaşığı limon suyu

 

Tırnak bakımının uygulaması

Tüm malzemeleri geniş bir kap içerisine alarak karbonat ve deniz tuzu eriyene kadar karıştırın. Daha sonra tırnaklarınızı 10-15 dakika kadar bu su içerisinde bekleyerek yumuşak bir fırça yardımıyla su içerisinde tırnaklarınızı ovalayın. Son olarak ellerinizi yıkayarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirin.

Malzemeler içerisinde bulunan limon ve karbonat tırnaklarınızdaki sararmaları önleyerek tırnaklarda leke oluşumunu azaltacaktır. Düzenli tırnak bakımınızı deniz tuzu ile yaparak tırnaklarınızın daha parlak görünmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu