Güzellik

Evde Hacimsiz Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı?

Evde Hacimsiz Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı? sorusu hacimsiz saçlara sahip olan tüm kadınların sıkça sorduğu soruların başında gelmektedir. Bizde bu yazımızda merak edilen bu soruyu ele aldık.

Evde Hacimsiz Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı? Saç bakımı son derece önemli olsa da evde basit malzemeler ile son derece pratik bir saç bakımı yapmak da mümkündür.

Hacimsiz Saç Nasıl Oluşur?

Hacimsiz saç durumu iki farklı sebepten oluşabilir. Kişinin saçının çok yağlı olduğu durumlarda saç hacim kazanamaz ve yapışır. Bu gibi durumlarda kişinin saç bakımına ekstra özen göstermesi gerekir.

Bir diğer ihtimal olarak da kişinin saçları normalde çok kuru olduğu için fazla kabarabilir. Bu gibi durumlarda saçın kabarması hacimli bir saç örneği oluşturmadığı için bu durum istenen bir durum değildir.

Hacimsiz Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Hacimsiz saçlara bakım yapmadan önce sorunun ne olduğunu anlamak gerekir. Saçları yağlı olan kişiler kendilerine uygun ürünleri kullanarak saç derisindeki fazlalık yağı uzaklaştırmalıdır. Bu durumlar için evde elma sirkesini su ile seyrelterek saçınıza uygulayabilirsiniz. Saça döktüğünüz elma sirkesini bir gece bekletin ve sabah saçınızın kokusunun geçmesi için yıkayın.

Saçların çok kuru olduğu durumlarda ise nem dengesini sağlamak adın kullanılabilecek en önemli ürün zeytinyağıdır. Elbette zeytinyağı farklı ürünlerle de desteklenerek ortaya son derece kaliteli ve etkili bir saç bakım ürünü çıkarılabilir. Bu yöntem evdeki malzemeler ile uygulandığından hem pratik hem de oldukça ekonomik yöntemler arasında dikkat çekmektedir.

Hacimsiz Saçlar İçin Bakım Maskesi

Saçları kuru olduğu için her yıkamadan sonra kısa sürede kabaran ve son derece kötü bir görünüm oluşturan kişiler için etkili çözümler mevcut. Bu çözümler en iyi bilinen saç bakım ürünlerinden biri olan zeytinyağının önderliğinde mümkün.

Zeytinyağını kullanırken yanında badem yağı ya da avokado yağı gibi eklentiler de kullanmak mümkün. Bu noktada en etkili formüllerden biri için malzemeler:

  • 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
  • 1 Yemek Kaşığı Avokado Yağı
  • 1 Yumurta Sarısı
  • 1 Kaşık Bal

Yarım Yemek Kaşığı Badem Yağı

Saç maskesinin hazırlanması son derece basit. Tüm malzemeleri güzelce karıştırarak bir macun kıvamına getirin. Bu maskeyi ardından saçınıza uygulayın ve 1 saat bekletin. 1 saatin ardından saçlarınızı güzelce yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu