Moda

Islak Görünümlü Saç Modelleri

Sezonun saç trendleri arasında yer alan ıslak görünümlü saç modelleri günlük yaşamdan özel günlere kadar pek çok ortama uyum sağlayabilen modeller olarak bilinir.

Genel olarak ünlülerden görme alışkın olduğumuz ıslak görünümlü saçlar özellikle kırmızı halıda sıklıkla kullanılır. Bu derece yaygın olması ıslak görünümlü saç modelleri nasıl yapılır sorusunu akıllara getirmektedir. Böyle bir saça sahip olmak için birkaç püf noktasına dikkat etmek gerekir. Böylelikle son derece şık bir saç elde edilebilir.

Islak görünümlü saçlar geriye doğru taranarak yapılabildiği gibi saçı ortadan ikiye ayırarak da yapılabilir. Buna karar vermek için yüz tipi baz alınmalıdır. Böylece en doğru modele ulaşılabilir.

Islak Görünümlü Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Her saça uygun bir model olan ıslak görünümlü saç modelini yaparken önemli olan nokta saçın dokusunu bozmamaktır. Yani saç kıvırcık ya da düz ise aynen o şekilde kalmalıdır. Böylece daha doğal bir görüntüye ulaşılabilir. Bunun yanı sıra bu modeli yapmak için saçın uzun ya da kısa olması engel teşkil etmez. İstenilen her saça kolayca yapılabilir.

Islak görünümlü saç modelini yapmak için önce saçlar güzelce yıkanır. Ardından saçlar çok fazla ovalanmayacak şekilde yumuşak bir havlu ile kurulanır ve fazla ıslaklığı alınır. Daha sonra saçlar taranır ve köpük, wax ya da jöle ürünlerinden herhangi biri uygulanır. Hangisinin tercih edileceği isteğe bağlıdır. Burada önemli olan nokta saç ürünlerinin saç derisi ile temas etmemesidir. Aksi takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. İstenilen ürün saça sürüldükten sonra saçlar fırçasız bir tarakla geriye doğru taranır ve şekil verilir. Eğer saçın birkaç saat içerisinde kuru bir görünüme dönmesi istenmiyorsa bu durumda nemlendirici kremlerden yardım alınabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu