Hamilelik

Kadınlarda Belirti Göstermeyen Hamilelik Nedenleri

Kadınlarda Belirti Göstermeyen Hamilelik Nedenleri! Hamilelik, duyguların ve belirsizliğin yüksek düzeyde olduğu bir dönemdir. Birçok kadın hamilelikleri sırasında semptomlar yaşar. Bununla birlikte, bazı kadınlar hiçbir belirti yaşamaz ve asemptomatik gebelik teşhisi konur.

Kadınlarda Belirti Göstermeyen Hamilelik Nedenleri! Hamilelik, kadın vücudunun birçok değişiklikten geçtiği bir dönemdir. Bu değişikliklerin bazıları fark edilirken bazıları fark edilmeyebilir. Bazı kadınlar hamilelik sırasında mide bulantısı, kusma ve meme hassasiyeti gibi semptomlar yaşarlar. Bunların hepsi bebek doğduktan sonra geçecek olan belirtilerdir. Bununla birlikte, herhangi bir semptomu olmayan ve bu nedenle teşhis konmadan önce uzun bir süre tespit edilemeyen bazı hamilelikle ilgili durumlar da vardır.

Belirti Göstermeyen Hamilelik

Hamilelik, beraberinde gelen bilinmeyenler nedeniyle herhangi bir kadın ve eşi için korkutucu bir olay olabilir. Ancak ne bekleyeceğinizi biliyorsanız, bebeğinizin gelişine daha iyi hazırlanabilecek ve hamileliğinizin tadını daha fazla çıkarabileceksiniz! Asemptomatik gebelik, semptomları olmayan bir gebeliği tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Asemptomatik, hamileliğin hiçbir belirtisinin olmadığı anlamına gelir. Bu durumda, asemptomatik bir hamilelik, bir kadının hamile olduğuna dair herhangi bir semptom yaşamamasıdır.

Asemptomatik terimi yanıltıcı olabilir çünkü kadının hamile olduğuna dair hiçbir belirti yokmuş gibi görünebilir. Bununla birlikte, bir kadının hamile olup olmadığını anlamanın tek yolu, son birkaç hafta içinde seks yapıp yapmadığını ve yakın zamanda yumurtlayıp yumurtlamadığını size söyleyecek olan bir kan testi veya idrar testi yapmaktır. Asemptomatik gebelik, hamile bir kadının hiçbir semptomu olmadığı anlamına gelen bir terimdir. Bu komplike olmayan hamilelik terimiyle karıştırılmamalıdır. Komplike olmayan hamilelik, hamile bir kadının herhangi bir fiziksel komplikasyonu olmadığı, ancak zihinsel veya duygusal zorluklar yaşayabileceği zamandır.

Belirti Göstermeyen Hamilelik Nedenleri

Asemptomatik gebelikler birçok nedenden dolayı gerçekleşebilir. Asemptomatik gebeliklerin yaygın bir nedeni, kadının hamile olduğunu bilmemesidir. Bu, emziren kadınları ve RİA kullananları içerebilir. Asemptomatik gebeliklerin bir başka nedeni de hamilelik sırasında semptomların tespit edilmesini zorlaştıran tıbbi bir durum olabilir. Asemptomatik gebeliklere neden olan en yaygın tıbbi durumlar tiroid problemleri, diyabet ve lupustur. Asemptomatik gebeliklerin bilinen bir nedeninin olmadığı bazı durumlar da vardır.

Bir kadın herhangi bir hamilelik belirtisi yaşamadığında hamilelik asemptomatik olarak kabul edilir. Hamilelik, kan veya idrar testi veya ultrason ile tespit edilebilir. Bu durum en çok cinsel yönden aktif olmayan ve kontrasepsiyon kullanmayan kadınlarda, dış gebelik durumlarında ve molar gebelik durumlarında görülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu