Ekonomi

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati Kaçtır?

Kredi kartı hesap kesim saati kaçtır? sorusu kredi kartı kullananların sıkça sorup araştırdığı şeylerin başında gelmektedir. Milyonlarca insan bankalara ait kredi kartları kullanmaktadır. Ancak pek çok kişi kredi kartı hesap kesim saatini bilmiyor. Ancak bu bilgi kart kullanan kişiler için son derece önemlidir.

Kredi kartı hesap kesim saati kaçtır? sorusu genellikle kredi kartı kullanan kişileri ilgilendiriyor. Günlük yaşamda kullanılan kredi kartları alışveriş esnasında taksit ve puan biriktirme için kullanılıyor. Kredi kartı kullanıcıları ödeme gününü kendisi belirlemektedir. Dolayısı ile belirlenen gün “hesap kesim tarihi” olarak nitelendirilmektedir. Kart kullanıcıların 1 aylık yaptığı alışverişler borç olarak yansıtılmaktadır. Geçmiş dönemde yapılan tüm borçlar faizi ile birlikte ödemelidir. Dilerseniz bankanızı arayarak hesap kesim tarihinde bir değişiklik yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile her türlü alışveriş yapılmaktadır. Eğer yanınızda nakit yok ise tüm ödemelerinizi kart ile yapabilirsiniz. Ancak hesap kesim tarihinde yaptığınız borçları ödemeniz gerekiyor. Bankanıza ait uygulamayı indirerek kredi kartı borç taksitlendirebilirsiniz. Ancak bu şekilde her ay geciken borçlar üst üste gelir ve ödeme de zorlanabilirsiniz. En iyisi ödeyeceğiniz tutarda borç yapmanızdır. Bunun için kredi kartını dikkatli kullanmak gerekiyor.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştiriliyor?

Kredi kartı hesap tarihinde geçmiş aydan kalan borçlarınızı da ödemek zorundasınız. Eğer ödemede zorlanıyorsanız bankanızın belirlemiş olduğu erteleme süresinden faydalanabilirsiniz. Ancak erteleme genellikle 1 ya da 2 kere olmaktadır. Dolayısı ile borcunuzu her ay düzenli bir şekilde ödemeye gayret etmelisiniz. Hesap kesim tarihinizi genellikle maaş aldığınız gün yapabilirsiniz. Bu sayede ödemede zorlanmadan doğrudan kart borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ülkemizde kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Kartınızı ilk aldığınızda alışveriş yaparak 1 ay sonra bankanızı arayıp hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Bu işlemi ücretsiz bir şekilde kolayca yapabilirsiniz

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalara ait kredi kartları ile yapılan borçlar her ay düzenlenerek hesap kesim gününde hesap özeti kart sahibine yansıtılır. Hesap kesim tarihini belirlerken maaş aldığınız günü göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Bu sayede kredi kartı hesap borcunuzu sıkıntı çekmeden ödeyebilirsiniz. Ancak ödeme konusunda sıkıntı çekiyorsanız borcunuzu erteleyebilirsiniz. Bu sayede ekstra faiz ödemekten kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu