Dekorasyon

Modern Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

Modern Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Dekorasyon yapma fikrinde olup ta farklı tarzlar arasında kaybolarak bir fikir edinemeyen kişiler için önerilecek stil, modern ev dekorasyonudur. Küçük dokunuşların büyük etkisi olduğu görülecek dekorasyon tarzı, uyum ve sadelik temel tabanlı bir yaklaşım için de gayet uygundur. Bu tarz aynı zamanda sakin ve dingin görünüm elde etmenin yoludur. Kullanışlı bir ortamın da habercisidir. Uyum, tarzın temel noktasıdır.

Modern Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Ev yenileme ya da sıfırdan ev kurma adımı, modern görünümlü mobilya ile duvar kağıdı ve aksesuar kullanımı sayesinde, uyumlu ve keyifli bir ortam ortaya çıkarılabilir. İmkanı olmayanların da yapacağı küçük dokunuşlarla aynı havayı yakalamaları da pekâlâ mümkündür. Hali hazırdaki eşyalara, sade görünümlü aksesuarlar eklenerek ve hoş tablolar kullanarak da bu stil elde edilebilmektedir. Modern bir ev dekorasyonu, gelişi güzel eşyaların derlenmesi ile değil, denge oluşturulması ile sağlanmaktadır.

Sevilen Rengin Odağında

Hayatın hangi anında yaşam sürüyor ise o döneme dair ön plana çıkan ya da hoşa giden bir renk temel alınarak da dekorasyon gerçekleştirebilir. Temel rengin belirlenmesi ile tarzın ortaya konacağı diğer parçaların renk döngüsü de oluşturulmuş olacaktır. Mobilya gibi büyük parçaların bu renge göre tespit edilmesi, uygun küçük aksesuarların da alınması ile tamamlanacaktır. Mesela vilevu renginde hem düz hem de sakin ve modern koltukların seçimi kullanılabilmektedir.

Açık renk olarak tercih edilen koltuk takımı için tamamlayıcı unsur olarak daha canlı tonlarda kırlentler seçilmelidir. Krem renkte bir koltuk takımı için pas renkli küçük ebatlı kırlentler, ortamı hareketlendirmeye yetecektir. Renge göre tamamlayıcı ögenin renk uyumu sağlanmalıdır. Renk ahengine göre seçilecek olan küçük aksesuarlar, alanın hem bambaşka bir hava kazanmasına hem de hareketlenmesine katkı yapacaktır.

Perde, evin ana ögelerinden biridir. Modern tarzın dışına çıkmamak için sade görünümlü ve çelik mavisi bir perde seçimi, ev dekorasyonunda fark oluşturacaktır. Baştan aşağı tek renk ya da minik geometrik desenli perde seçimi, alanın modern tarzda farkını gösterecektir. Pas rengin çelik mavisi ile aykırı uçlarda gibi görünmesinin yanında, bir araya geldiklerindeki uyum, insanların beğenisine mazhar olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu