Güzellik

Ten Rengine Uygun Makyaj Nasıl Olmalıdır?

 

Ten Rengine Uygun Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Çekici ve güzel görünmenin sırrı artık keşfedildi: size yakışanı yapmak! Beden stiline uygun kıyafet giymek nasıl şık olmanın ilk kuralıysa, cilt tipi ve ten renginize uygun makyaj stilini uygulamak da güzelliğin olmazsa olmazları arasında.
Ten rengine uygun makyajın altın kuralı, öncelikle kendinize yakışan renkleri bulabilmekten geçiyor. Bunun için bir süre sizde en iyi duracak renkleri  araştırmakta fayda var. Tabi şunu en baştan hatırlatalım:  ten rengi açıldıkça koyu tonlar ve ağır makyajdan kaçınmak, bir kadının kendine yapacağı en güzel iyilik olacaktır!
Hangi tenlerde hangi ton ve renklerin daha iyi görüneceği az çok biliniyor. Ancak tabi ki bu renk ve tonların dışında kendinize en uygun renkleri de siz bulacaksınız!
Eğer kumral bir teniniz varsa
Kumral ya da buğday tenlerde ten renginin açık olması durumunda koyu renklerden mümkün olduğunca kaçınmak gerekir. Açık kumrallar, açık renk far ve turuncu tonları ile dudaklarda pembe tonlarında parlatıcıları rahatlıkla kullanabilir. Allıkta açık bir turuncu kumral tende hoş duracaktır. Ayrıca kumral ten, toprak renklerini, kahve tonlarını da iyi kaldırır. Koyu renk buğday tenler, renk konusunda açık tenlilere göre daha özgür davranabilirler.
Eğer esmer bir teniniz varsa
Esmer ten, makyajı en iyi  tolere eden ten rengidir. Esmer bir ten, makyaj için mükemmel bir föndür. Ancak tabi ki bu renkler ve makyaj konusunda kural tanımayacağınızı göstermez. Esmer ten renginde mavi ve tonları oldukça güzel durmaktadır. Bunun yanında esmer ten, parlak farları özellikle gecelerde mutlaka kullanmalıdır! Altın sarısı, hiçbir tende esmerlerde olduğu kadar iyi durmamaktadır. Allıklar, turuncu tonlarından seçilebilir. Ruj  renginde ise esmer tenlilerin makyaj çantalarında kırmızı ve pembe bir ruj mutlaka olmalıdır. Esmer ten, göz makyajını ortaya çıkartmalı, dudaklarda parlatıcıyı ise dudak merkezlerinde ufak bir dokunuşla parlama yaratacak şekilde kullanmalıdır.
Beyaz tenliler dikkatli olmalı!
Makyaj yaparken, beyaz tenlilerin, cilt renklerine uygun tonları bulmaya özellikle ihtiyacı vardır. Çünkü ten rengi açıldıkça makyaj hataları kendini daha fazla dışarıya vurur.  Beyaz ten renginin kurtarıcısı kesinlikle pembe  ve açık tonlarıdır. Hafif  pembe bir allık, hoş bir kahve far açık tenlerde çok güzel görünecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu