Güzellik

Sert ve Cansız Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sert ve Cansız Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Saçlarınız cansız, sert ve kuru mu? Bu soruya cevabınız evet ise yazımızın devamını okumalısınız. Sert saçlardan kurtulup mis gibi ipek saçlar istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz maddeleri tam olarak uygulamalısınız.

Sert ve Cansız Saçlar İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Bu işlemi yaparken bir adet kap alın. Bu kap içine ise; 1 adet yumurta sarısı ile birlikte 4 damla adaçayı yağını koyun, güzel bir şekilde karıştırın. Bu karışımı gece yatmadan 15 dakika önce saçınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Sabah kalktığınızda farkı göreceksiniz.

Sert ve Cansız Saçlar İçin Saç Bakımı

  • Banyoda cansız saçlar şampuanla ilk olarak yıkanmalıdır. Yıkadıktan sonra, hazırladığınız karışımı saçlarınıza sürüp, yedirin ve 10 dakika boyunca karışımı saçınızda bekletin. 10 dakika saçlarınızda beklettikten sonra, saçlarınızı su ile yıkayıp durulayın.
  • Karışım içindeki yumurta; saçlarınıza yumuşaklık vererek, kırılmalarını önler ve raht bir kullanım sağlar. Adaçayı yağı, saçlarınızı temizler. Rom ise saç diplerinizi arındırır ve ferahlık verir.
  • Yumurtalı saç bakım karışımı ile muhteşem yumuşacık saçlara sahip olabilir ve saçlarınızın yıpranmasını önlersiniz.
  • Yumurtalı saç bakımını genel olarak haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.
  • Saçlarınız cansız ve mat bir görünüme sahip ise, bal-limon ile hazırlanan saç bakım maskesi tam size göre. Eğer saçlarınız sönük ve bakımsız bir görünümde ise bu saç bakım maskesi tam size göre.

Saç bakım maskesini hazırlamak için: 1 limon suyu içine, 2 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız saç bakım maskesini, kuru olan saçlarınıza sürün ve yedirin. Saç bakım maskesini, saçlarınıza güzelce yedirdikten sonra 10 dakika boyunca bekletin. Saçlarınız saç bakım maskesi ile 10 dakika boyunca bekledikten sonra, su ile yıkayıp durulayın. Uyguladığınız saç bakım maskesi ile saçlarınız daha parlak, hacimli ve canlı bir görünüm kazanacaktır. Ve daha güzel saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Saç bakım maskesini, haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız kısa süreler içerisinde parlak bir şekle girecektir. Saç bakımı her zaman önemlidir. Canlı bir görünüm için belirttiğimiz kriterleri yaparsanız, 1-2 gün içerisinde farkı göreceksiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu